Chrząkanie i alergia u 8-latka

Mój 8-letni syn jest alergikiem. Od wiosny ciągle pokasłuje/pochrząkuje. ASO miał 1115. Brał Ospamox 6 tygodni, potem ASO było 798. Antybiotyk został odstawiony. Po 6 tygodniach ASO 512, później 380. Chrząkanie było cały czas. Ostatnio ASO 622. Co może być przyczyną tego chrząkania/pokasływania? Jakie badania zrobić jeszcze dziecku? Co robić z wysokim ASO, które gdy spadnie i tak szybko rośnie ponownie? Jaka może być przyczyna częstych infekcji, objawiających się jedynie bardzo wysoką gorączką?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Chrząkanie i pokasływanie może świadczyć np. o zapaleniu zatok, w którym to po tylnej ścianie gardła spływa wydzielina i może podrażniać receptory. Proszę udać się z dzieckiem do laryngologa.
Pozdrawiam