Chrząstka stawowa kłykci kości udowej o zmniejszonej grubości w okolicy SRU
Witam, 1,5 tyg. temu miałam odciąganą wodę z kolana(ok. 30ml). Teraz zrobiono mi usg, wynik: w zachyłku nadrzepkowym slad. ilość płynu stawowego - grubość ok 6,7mm, przerost błony maziowej. Chrząstka stawowa kłykci kości udowej o zmniejszonej grubości w okolicy SRU. Cechy chondromalacji IIst./IIIst., Reszta rzeczy w normie. Lekarz wykonujący USg powiedział, żeby najpierw wyciszyć stan zapalny a potem podać kw. hialuronowy do stawu. Co mogę zrobić? – wizyta u ortopedy dop.za tydzień. pozdrawiam

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
a czy był jakiś uraz? jeżeli nie to diagnostyka w kierunku reumatoidalnego zapalenia stawów./