Chudnięcie a podejrzenie chorej tarczycy

witam Mam problem chciala bym schudnac od roku próbuje i nic. Mam 19 lat waga to 52 kilo i 162. w ciazy lekarz podejrzewał ze mam tarczyce ale nie podałam sie dalszego leczenia ponieważ specjalista od tarczycy mial za duzo osob i na wizyte musiala bym czekac poł roku :( strasznie chce przytyc jestem szczupla a ostatnio nawet z wagi spadlam i zaczyna mi żebra widac nie mam pojecia co sie dzieje do jakiego lekarza mam isc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na początku napisała Pani że chce schudnąć, a następnie że chce przytyć. Jaki więc jest problem?
Podstawowe badania krwi oraz oznaczenie hormonów tarczycy może zlecić lekarz rodzinny. On też może ustalić leczenie.
Tarczyce ma Pani na pewno (od urodzenia) - jednakże może występować jej nadczynność lub niedoczynność, co powinno zostać zdiagnozowane i poddane leczeniu.