Chudnięcie przy niedoczynności tarczycy

Witam dzisiaj odebrałam wyniki badan krwi.. wszystko ok oprocz TSH miałam 4,87.lejarz powiedzial ze to niedoczynność tarczycy. Zlecik badsnia Ft4 ft3 przy niedoczynności tarczycy sie tyje. Tylko ze ja chudne. Nie mam problemów z waga. Za to jestem bardzo nerwowa, wpadam w zlosc bez powodu,rece mi drżą gdy wstaje kręci mi sie w głowie i czuje jakby serce miało mi wyskoczyć. Znajoma powiedziala ze orzy niedoczynność to nie możliwe abym miala takie objawy.kiedy zacze tyc i jak nie przytyc za duzo?

Witam!
Pani poziom TSH jest nieco podwyższony, co może wskazywać na subkliniczną (bezobjawową) niedoczynność tarczycy. Oznacza to, że nie musi mieć Pani objawów, choć poziom hormonów tarczycy może być za niski (okaże się po wykonaniu badań).
Natomiast objawy, które Pani opisuje (nerwowość, łatwe wpadanie w złość, odczucia kojarzone z sercem) wskazują raczej na możliwość występowania u Pani problemów na tle psychologicznym - mogą to być zaburzenia nerwicowe. Proponuję skonsultowanie się z psychologiem jeśli uzna to Pani za pomocne.
W przypadku szybko wychwyconej i prawidłowo leczonej niedoczynności tarczycy mogą nie rozwinąć się żadne objawy - nie powinna się Pani więc martwić o to, że nagle przytyje.