Ciągłe parcie na pęcherz - co robić?
Witam! Jestem mężczyzną, mam 24 lata. Dwa tygodnie temu miałem atak kolki nerkowej, badanie USG pokazało złóg 9 mm, czekam na wyniki urografii. Badanie moczu było ok - tak powiedział lekarz. Jednak teraz mam problem z ciągłym parciem na pęcherz, bólem w/w.. nawet jak już nie mam czym, bo się wysikam, to czuję, że muszę jeszcze i boli wtedy najbardziej. Sikam kilkanaście razy dziennie.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie!
Uczucie parcia na pęcherz najczęściej spowodowane jest infekcją dróg moczowych. W opisanym przez Pana przypadku jest to tym bardziej prawdopodobne, że infekcje często współistnieją z kamicą. Zdecydowanie powinien się Pan zatem skonsultować z lekarzem. Najprawdopodobniej konieczne jest bowiem powtórzenie analizy moczu oraz wykonanie posiewu. Ponadto możliwe, że wskazane będzie również rozpoczęcie leczenia w postaci antybiotykoterapii. Doraźnie może Pan zastosować preparaty zakwaszające mocz, które poleci Panu każdy farmaceuta.