Ciągły katar u 6-miesięcznego dziecka

witam , mój synus 6 miesięczny od kilku tygodni ma katar, czasmi jeden tydzien nie ma pozniej znowu ma, czasmi pokaszluje raczej nie ma temp moze 2 x się zdarzyły, słychać mu furczenia i czasami szczególenie po spaniu swisty, dzisiaj bylismy na szczepieniu lekarz stwierdził ze nie ma przeciwskazan i podał mu szczepionke,boje się ze cos zagraza mojemu dziecku,te furczenia sa naprawde nieprzyjemne.jakie sa zagrozenia w takiej sytuacji i czy moje dziecko jest bezpieczne pozdrawiam agnieszka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz pediatra zakwalifikował dziecko do szczepienia to zdecydowanie nie powinna się Pani niepokoić. Dziecko bez wątpienia jest bezpieczne. Opisane objawy wymagają natomiast obserwacji i konsultacji lekarza pediatry.