Ciało obce w oku oraz przytarte tarcze i zmiany sklerotyczne

Dzień dobry, okulista podczas badania u mojego ojca stwierdził przytarte tarcze i zmiany sklerotyczne. Neurolog powiedziała, że nie widzi żadnych problemów neurologicznych, być może są to zmiany spowodowane wiekiem i astygmatyzmem i nic złego się nie dzieję, jednak dla pewności poleciła zrobić rezonans. Badanie jednak zostało przerwane, ponieważ coś było w oczodole, być może opiłek metalu. Czy te zmiany w oku mogą być spowodowane ciałem obcym? Co należy dalej zrobić? Dziękuję za odpowiedzi!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, konieczna jest dalsza diagnostykaobrazowaprosze wykonać badanie tomografii komputerowej. Pozdrawiam