Ciąża a remont

Witam, jestem w 8 tyg ciąży, mam obecnie w pracy remont całego korytarza, jest szpachlowanie, malowanie oraz wymiana wykładziny-fachowcy używają strasznie śmierdzących klejów. Siłą rzeczy w pokoju też śmierdzi, a każde przejście przez korytarz to kolejne wdychanie. Czy te opary są niebezpieczne? Nie wiem co robić w tej sytuacji, a remont jeszcze potrwa...
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Spokojnie jeżeli coś kojarzy nam się z określeniem "chemiczny" nie zawsze oznacza "szkodliwy". Niemal wszystkie dostępne kleje, farby, środki owadobójcze czy preparaty do mycia, sprzątania mają wymagane przez prawo atesty. Jednak część substancji chemicznych, z którymi mamy na co dzień do czynienia, także w domu, może być groźna dla rozwijającego się płodu. Nie można tego jednoznacznie określić. Z pewnością warto unikać takich oparów.