Ciąża pozamaciczna a dopochwowe badanie USG
Witam, wczesniej wspominalam-29.07 kochalam sie z chlopakiem. 17.08 dostalam okres normalnie.14.09 juz jie dostalam, testy robilam juz 3-wyniki ujemne. Ostatni robilam 19.09. Bylam u ginekologa mowi ze zadnej ciazy nie widzi. Czy dopochwowe badanie usg wykryje takze ciaze pozamaciczna? Zaniepokoily mnie rozstepy na podbrzuszu, czy powinny mnie martwic? Lekarz kazal mi przyjsc w poniedzialek jesli nie dostane okresu, to da mi tabletke na wywolanie. Prosze o pomoc.
ponad rok temu
Krwawienie i ból w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Ciąża pozamaciczna nie koniecznie będzie widoczna w USG przezpochwowym. Jednak bez względu na to czy ciąża jest poza maciczna czy prawidłowa, wzrasta poziom beta-hCG.
Ujemne testy wykluczają ciążę.