Ciąża pozamaciczna a usunięcie jajowodu
Czy lekarz mógł się pomylić co do ciąży pozamacicznej i usuwając mi cały prawy jajowód skoro w badaniach histopatologicznych napisano że kosmkók nie znaleziono. Dodam jeszcze że równocześnie pękła mi torbiel jajnika lewego. Może krwawienie było własnie z tej pęknietej torbieli a ciąża była prawidłowa tylko jeszcze nie widoczna na usg(to był około 5-6 tydzień ciąży).Ginekolog sam w końcu nie był pewien gdzie ta ciąża była i kazał zrobic po tym wszystkim jeszcze raz Bhcg.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Czasami nie udaje się uwidocznić kosmków w badaniu histopatologicznym. Nie wyklucza to ciąży jajowodowej. Proszę zwrócic uwagę w opisie badania czy jajowód byl poszerzony i czy występowały inne struktury np. skrzepy krwi. Prawidłowa ciąża w 6 tygodniu powinna być widoczna w USG i wydaje się że lekarz się nie pomylił.