Ciemne plamy pojawiające się na czole

Mam problemy skórne polegające na ciemnych plamach kóre na twarzy (glownie na czole) układają sie równolegle. Długo stosowałam kremy a retinolem a ostanio dermatolog przepisał mi krem na bazie formuły Kligmana jednakże ciągle nie widze poprawy. Nie kożystam z solarium ani nie przebywam excesywnie na słońcu ale zmiany się utrzymują i po każdych wakacjach, kiedy przebywałam długo na słońcu plamy są ciemniejsze. Oprócz tego zauważyłam zwiękaszająca sie liczbę pieprzyków ogólnie na ciele.

Możliwe,że są to przebarwienia-prosze udać sie na konsultację do lekarza medycyny estetycznej po okresie słońca można wtedy wykonać serię peelingów medycznych lub dermamelan.

Najprawdopodobniej są to zmiany barwnikowe wynikające z ekspozycji na słońce oraz procesów starzeniowych skóry. Najlepszym pomysłem jest konsultacja u lekarza dermatologa lu lekarza medycyny estetycznej, gdyż mogą to też być przyczyny np. hormonalne. Lekarz dobierze odpowiednią kurację.

Dzień dobry,

Jeśli są to przebarwienia, pomocne mogą okazać się zabiegi laserem Q-switch lub peelingi chemiczne. Poza tym na stałe powinna Pani włączyć codzienne stosowanie kremu z filtrem 50 SPF.

Pozdrawiam