Ciemnożółty, zagęszczony mocz o ostrym zapachu

witam mam pytanie co oznacza ciemnozolty zageszczony mocz dodam ze ma ostry zapach. czy to moze oznaczac ciaze dodam ze kochalam sie zmezem w dni plodne bez zab, i boje sie tego.kilka dni temu moco bolal mnie brzuch i podrzusze wiecej innych objawow nie zauwazylam czekam na odp

Witam, kolor moczu zależy m.in. od jego ciężaru właściwego. Jeśli jest bardziej zagęszczony to przybiera barwę bardziej ciemną - w kierunku koloru piwa, jeśli jest rozrzedzony to staje się wodojasny, prawie przezroczysty. Możliwe, że odwodniła się Pani, mocz się zagęścił i stąd taki kolor. Jednakże są to tylko rozważania teoretyczne - należy zrobić badanie ogólne moczu, a sprawa się wyjaśni. Raczej nie ma to nic wspólnego z ciążą. Teraz, jeśli chodzi o ciążę...Jeśli współczesna kobieta podejrzewa, że jest w ciąży to nie pyta o to przez Internet, a robi sobie próbę ciążową (zestaw do nabycia w aptece) i już wie... Dotyczy to również Pani. Pozdrawiam RH