Ciemny śluz w 17. tygodniu ciąży - czy są powody do niepokoju?

Witam. Wczoraj byłam na comiesięcznej wizycie lekarskiej u ginekologa. Jestem w 17 tyg. ciąży. Po badaniu okazało się, że mam rozwarcie 0,5 cm (3/0,5/0). Ponadto po badaniu zaczęłam krwawić (lekarz uprzedził mnie, że może tak się stać). Krwawię już drugi dzień, choć dziś krwawienie jest już słabsze, ale pojawił się we krwi ciemny, czasem prawie czarny, śluz w niewielkiej ilości. Nie wiem, czy to normalne. Nie wiem, czy powinnam się zgłosić od razu do lekarza lub szpitala, czy może poczekać i opowiedzieć to lekarzowi na kolejnej wizycie za 4 tygodnie. Bólu brzucha ani skurczów na razie nie czuję. Czy może to być niebezpieczne dla dziecka i może grozić mi poronienie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!
Jeśli ma Pani rozwarcie 0,5 cm, to ma Pani niewydolność szyjki macicy i powinna Pani czym prędzej znaleźć się w szpitalu. Jeśli jest to 3 cm szyjki, opuszka - dane z nawiasu - to nie zagraża poronienie. Czarny śluz to zapewne skrzepnięta krew.
Z poważaniem