Co dalej robić z wynikiem badania skóry głowy?

staphylococcus spp. koagulazoujemny ( ) takie cudo wyszło z bakteriologii skóry głowy. Co z tym dalej ? Mocny łupież u obfite wypadanie

Dzień dobry, opis badań najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź lekarzem, który je zalecił. To on najlepiej zna dany przypadek i będzie w stanie od razu dobrać odpowiednie leczenie. Opis badania histopatologicznego, wymazu, czy badania krwi ma bardzo duże znaczenie w dalszym przebiegu leczenia, dlatego tak ważne jest prawidłowe zdefiniowanie wyników. Lekarz, który już zna przypadek weźmie pod uwagę wiele czynników, które sami możemy uważać za nieważne. Mam tutaj na myśli historie leczenia, historie chorób, historie chorób w rodzinie, życie codzienne – pracę i warunki w niej panujące, miejsce zamieszkania, czy posiadanie zwierząt domowych. Czas oczekiwania na opis może być różny w zależności od rodzaju badania. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni, rozpoczyna się w dniu kolejnym po dniu badania. Do tego czasu nie wlicza się sobót, niedziel i świąt. Czas oczekiwania na opis określa pracownia.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl

Dzień dobry, opisany przypadek zalecam skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, lub bezpośrednio z dermatologiem i trychologiem. Wizyta zacznie się od wyczerpującego, szczegółowego wywiadu, w którym będą zawarte wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia, diety, stylu życia, pielęgnacji skóry głowy i łodygi włosa. Przed pierwszą konsultacją zalecam, aby przygotować najbardziej aktualne wyniki morfologii krwi, badania poziomu hormonów, oraz wyniki badań stężenia minerałów i witamin w organizmie. Podczas wizyty zostanie przeprowadzone badanie trichoskopowe, przy pomocy specjalistycznego sprzętu trychologicznego, jakim jest kamera trychologiczna. Specjalista obserwuje i opisuje stan skóry głowy, ujścia mieszków włosowych i łodygi włosa. Ponadto dermatolog/trycholog może przeprowadzić pull-test, polegający na pociąganiu włosów i określeniu ich stanu na podstawie ilości tych, które wypadły. Po badaniu zostanie dobrany odpowiedni sposób leczenia, oraz pielęgnacja domowa.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl