Co jaki czas należy wykonywać próby wątrobowe i badań enzymy trzustkowe?

Witam Co jaki czas należy badać próby wątrobowe i enzymy trzustkowe z krwi? Czy nieprawidłowy wynik enzymów może świadczyć o nowotworze?

"Nieprawidłowe" parametry oznaczają pewną patologię, zaburzenie funkcjonowania, czasami też nowotwór.

pozdrawiam,
lek. A. Witkowska