Lamotrygina jest induktorem enzymów wątrobowych?

Dzień dobry, mam na imię Martyna, mam 19 lat. Choruję na padaczkę i od dłuższego czasu zażywam lamotryginę. Ciekawi mnie czy lamotrygina jest induktorem enzymów wątrobowych? Jeśli tak to jakich? Czytałam temat dotyczący lamotryginy na forum, ale nie znalazłam wyczerpujących informacji. Zależy mi też na wiadomości od eksperta, który ma wiedzę na ten temat, a nie od przypadkowej osoby w internecie, pobieżnie zorientowanej w temacie. Stoję lamotryginę i chcę wiedzieć jak działa ten lek i czy rzeczywiście lamotrygina jest induktorem enzymów wątrobowych. Ulotka lamotryginy też zawiera jedynie fragmentaryczne informacje i jestem zmuszona do poszukiwania odpowiedzi w inny sposób. Będę wdzięczna za wiadomości na temat lamotryginy, pozdrawiam serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana diagnostyka w zależności od wysokości enzymów wątrobowych. a od kiedy leczenie?