Co jest powodem bóle brzucha, gazy i wzdęcia?
Witam. Od jakiegoś czasu dokuczały mi bóle brzucha, gazy, wzdecia i śluz w stolcu który mam cały czas. USG brzucha ok, gastroskopia (lekkie zapalenie żołądka , przepuklina rozworu żołądka) rektoskopia (hemoroidy) badania krwi -lekko podwyższone leukocyty i neutrocyty i obniżone limfocyty i eozynofile reszta w normie. Mam pobrany wycinek na gluten (czekam na wynik) dodam jeszcze ,że test ureazowy ujemny. Czy to może być przyczyna tego glutenu ? Jestem bezradna. Jakie jeszcze badania mogłabym zrobić ? Bardzo dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Celiakia może być przyczyną opisanych przez panią dolegliwości, suferuje jeszcze wykluczyć choroby tarczycy.
Pozdrawiam