Co jest powodem bólu podbrzusza i czy ma to związek z cc?

Witam. Od dwóch tygodni czuję trudny do określenia ból z lewej strony podbrzusza. Mam wrażenie jakbym w tym miejscu miała siniaka, ale z zewnątrz nic takiego nie widać. Ból nie jest zbyt silny, ale dokuczliwy przy dotyku. Czasami czuję kłucie w tym miejscu. Dodatkowo miejsce to jest lekko opuchnięte. Morfologia, CRP i usg jamy brzusznej nie wykazały nic niepokojącego. Dodam że 2,5 miesiąca temu miałam cięcie cesarskie. Założone zostały szwy rozpuszczalne. Po ok. 6 tygodniach od operacji z prawej strony rany zaczął sączyć się płyn (rana rozeszła się na szerokość ok 1cm). Po dwóch /trzech tygodniach psikania octeniseptem ranka zagoiła się i nie dzieje się z nią nic niepokojącego tylko na usg widać bardzo niewielką smugę płynu w okolicy rozejścia się rany. Nie wiem czy może mieć to związek z odczuwanym przeze mnie bólem, skoro ranka była z prawej strony podbrzusza, a boli mnie z lewej strony. Jakie badania mozna jeszcze wykonać w celu zdiagnozowania przyczyny bólu i o czym może on świadczyć ?

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim udać się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu jamy brzusznej będzie można coś więcej powiedzieć