Co jest powodem braku miesiączki u osoby 6 tygodni po łyżeczkowaniu?

Witam, obecnie mija 6 tydzień od zabiegu łyżeczkowania (poronienie nastąpiło w 17 tygodniu ciąży). W dalszym ciągu nie mam miesiączki, lekarz prowadzący radzi cierpliwie czekać aż się pojawi. Po zbadaniu nie stwierdził nieprawidłowości. Martwi mnie natomiast pobolewanie mięśni brzucha. Jest to uczucie jakbym zrobiła niezliczoną ilość tzw. brzuszków (ćwiczeń mięśni brzucha). Proszę o poradę czy powinnam się tym niepokoić oraz czy według Państwa powinnam spokojnie czekać na wystąpienie miesiączki.

Lek. Tomasz Budlewski

prosze koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego i ponownie do ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.