Co jest powodem luźnego stolca po 5 dniach od połknięcia leku Pyrantelum?

U mojej siostrzenicy stwierdzono owsiki. Jestem u niej bardzo czesto, zalecono bym z mezem zazyla lek Pyrantelum. W chwili obecnej zazywam rowniez Duspatalin retard, gdyz lekarz podejrzewa u mnie IBS. Razem z mezem polknelismy Pyrantelum, od tego czasu mamy luzne stolce, ktore pojawiaja sie prawie po kazdym posilku. Musimy skorzystac z toalety min. 2 razy i ustepuje. Jednak jest to juz 5 dzien od polkniecia tego leku i luzne stolce wciaz sa. Nie towarzysza temu bole brzucha.Bardzo prosze o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć