Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem nasilenia się trądzika na skórze?

Witam. Mam straszny problem z cera. Tradzik nasila sie z dnia na dzien. Robia mi sie wielkie, ropne gule na twarzy. Dermatolog przepisala mi Unidox. Stosuje antybiotyk juz 18 dzień. Niestety na twarzy jest jeszcze gorzej. Czy to jest normalne, ze w 2 tyg kuracji nastepuje nasilenie tradziku ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Tak tak ma być , skóra się oczyszcza, jedyne co można dołączyć do leczenia to zabiegi peelingów medycznych, proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy