Co jest powodem przekurczu mięśni poniżej pośladka?

Witam serdecznie, od kilku miesięcy odczuwam jakby przykurcz mięśni poniżej lewego pośladka. Ulgę przyniosły masaże, ale masażystka poleciła mi zrobienie rezonansu. Oto wynik: Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa wykonano w sekwencji echa spinowego i gradientowego, w obrazach T1 i T2 zależnych , w przekrojach poprzecznych i strzałkowych. Za poziom L5-S1 uznano najniżej położony, prawidłowo wykształcony krążek międzykręgowy. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych .  Zniesiona lordoza lędźwiowa. Dehydratacja i obniżenie krążka L5-S1. Trzony o zachowanej wysokości i sygnale.  Na poziomie L5-S1 przepuklina centralna i prawostronna wpukla się do kanału na gł. 5mm, zwęża P otwór i zachyłek, modeluje P korzeń. Torbiel w kanale na poziomie S2 12mm.  Wnioski: dyskopatia L5-S1 Co w tej sytuacji robić, jak leczyć? Mężczyzna, 50 lat

Ma Pan znaczne zmiany. Proponuję terapię u doświadczonego fizjoterapeuty, który dobierze skuteczną w Pana przypadku terapię. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki