Co jest powodem zmęczenia i braku energii u 31-latka?

Jestem mężczyzną, mam 31 lat. Od jakiegoś czasu jestem ciągle zmęczony, brak mi energii, słabe libido, dosłownie nic mi się nie chce. Objawy pasowały do chorób tarczycy (np. Hashimoto), zrobiłem więc badania: TSH 3,40 FT3 2,65 FT4 1,35 TRAB <0,8 Anty TG 168 Anty TPO 79 Wydaje się, że może to być przyczyna moich dolegliwości - wysokie TSH i zdecydowanie ponad normę przeciwciała. Czy wyniki wskazują na Hashimoto lub inną chorobę tarczycy? Planuję udać się do endokrynologa. Czy powinienem wykonać jeszcze jakieś badania z krwi lub USG przed wizytą tak, aby łatwiej było mnie zdiagnozować?

Dzień dobry,

dobrym rozwiązaniem będzie kontakt z endokrynologiem ( najlepiej taki, który także wykonuje USG w gabinecie). Lekarz prawdopodobnie włączy farmakoterapię.

Pozdrawiam