Co jest przyczyną częstego oddawania moczu w czasie ciąży?

Witam pięknie,
mam na imię Edyta i jestem w 27 tygodniu ciąży, zaczyna mnie martwić fakt, iż bardzo często oddaję mocz. Idę do toalety, a kiedy z niej tylko wyjdę, mam wrażenie, że znowu mam pełny pęcherz. Mam nadzieję, że raczej normalne i bezpodstawne są moje obawy, że coś jest nie tak.
Podczas badania USG, które miało miejsce w 22/23 tygodniu, pani doktor stwierdziła, że dzidzia jest dość duża, ważyła 608 gram, czy to możliwe? A może to właśnie dzidzia uciska mnie na pęcherz, tak strasznie się boję.
Pozdrawiam cieplutko.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W drugim trymestrze ciąży dochodzi do zwiększenia objętości macicy, która zaczyna naciskać na okoliczne narządy, w tym pęcherz moczowy. Częstsze oddawanie moczu jest zatem fizjologiczną dolegliwością w czasie ciąży.
Jeżeli jednak zacznie Pani odczuwać dodatkowe objawy, jak: świąd, pieczenie w czasie mikcji, bóle podbrzusza lub zauważy krew w moczu, konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego, w celu podjęcia leczenia zapalenia pęcherza moczowego.
Pozdrawiam