Częste oddawanie moczu u 31-latki

WITAM.MAM PROBLEM Z CZĘSTYM ODDAWANIEM MOCZU.PO WYPICIU PORANNEJ KAWY CHODZE 6 RAZY DO TOALETY,NIE MOWIAC JUZ O CAŁYM DNIU.STRASZNIE MI NAPIERA NA PĘCHERZ,ALE TAK NAPRAWDE NIE JEST AŻ TEGO MOCZU TAK DUŻO.WCZEŚNIEJ STOSOWAŁAM DIETE DUKANA.JEST TO DLA MNIE DUŻY PROBLEM PONIEWAŻ NIE MOGE ZA DALEKO ODDALAC SIE OD DOMU
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Częste oddawanie moczu może być spowodowane infekcją układu moczowego. Nie można wykluczyć innych patologii w obrębie pęcherza moczowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty urologa. Do poradni urologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.

0

Witam, sprawa wygląda na czynnościową, tzn. zależną od naszego układu nerwowego (być może tzw. nadreatywność pęcherza moczowego). Dla wykluczenia spraw organicznych (np. infekcja dróg moczowych) warto zrobić badanie USG układu moczowego (koniecznie z oceną tzw. zalegania moczu po jego oddaniu), następnie badanie ogólne moczu i posiew moczu oraz założyć tzw. dzienniczek mikcji. Jest to notatnik który prowadzi sie przez 2 dni - najlepiej 1 roboczy i 1 wolny od pracy) i notuje sie - ilość przyjętych płynów, godzinę i ilość oddanego moczu i czy oddanie było poprzedzone gwałtownym parciem czy nie. Z tym całym kompletem badan - wizyta u urologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty