Częste oddawanie moczu u 14-latka

Witam jestem chłopakiem i mam 14 lat od pewnego czasu mam problem z czestym oddawaniem moczu. Do kogo mam się udać, na czym polaga badanie i jak się to leczy i jakie moga być tego przyczyny. Podałem pytania aby być przygotowanym na wszystko. Bardzo proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Jeżeli są to małe porcje moczu oddawane często to może to świadczyć o infekcji układu moczowego.
Jeśli są to większe porcje moczu to mogą to być zaburzenia metaboliczne (np. cukrzyca, moczówka prosta)
Należy udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinego lub pediatry i wykonać badanie ogólne moczu.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witam, proponuję założyć tzw. dzienniczek mikcji - w ciągu dwóch dni notować godzinę i ilość wypitych płynów oraz godzinę i ilość oddanego moczu - przez całe 2 doby (!). Z tym dzienniczkiem, badaniem ogólnym moczu i USG układu moczowego udać się do urologa. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy