Wyciek moczu po skończeniu oddawania moczu

Mam problem,który wiąże się z tym,że po oddaniu moczu i schowaniu prącia wycieka niewielka ilość moczu. Problem ten jednak jest wkurzający. Jak z tym walczyć?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Niewielki wyciek moczu po mikcji można uznać za fizjologiczny w sytuacji gdy nie przekracza kilku kropli. Wyciek może być spowodowany obecnością pozostałości wydalanego moczu w cewce moczowej lub osłabieniem mięśnia zwieracza cewki moczowej. W celu wykluczenia chorobowego podłoża dolegliwości warto udać się na wizytę do specjalisty urologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Jeśli jest to rzeczywiście "niewielka ilość" to jest to zjawisko fizjologiczne, zależne od kształtu cewki, która nie jest sztywna rurką a ma swoje krzywizny, elastyczność, węższe i szersze miejsca, w których przez chwile gromadzić się może mocz (kilka kropel). Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy