Co robić z tym moczeniem się dorosłego?

Dzień dobry. Opiszę po krótce swój problem. Miesiąc temu po imprezie zakrapianej dużą ilością alkoholu zmoczyłem się w nocy. Po tym incydencie, pilem alkohol innego dnia jeszcze 2 razy, jednak w nieco mniejszej ilosci. Rowniez zmoczyłem sie przez sen. Na co dzien nie biegam do lazienki co godzine, nie mam z tym problemu. Nie zdarzyło mi sie rowniez zmoczyc sie bedac trzezwym, ani wczesniej jak pilem duze ilosci alkoholu. Dodam, ze odkad pamietam po oddaniu moczu z cewki moczowej wycieka mi kilka kropel. Jako dziecko bylem z tym u lekarza, ale mowilo, ze to zwykly stan fizjologiczny. Aktualnie mam 23 lata

Skoro epizody moczenia nocnego występują wyłącznie po spożyciu alkoholu to proszę nie szukać winy w sobie- winny jest w tym przypadku sam alkohol. Natomiast tzw. kroplowanie pomikcyjne, czyli wydobywanie się kropel moczu z cewki moczowej po oddaniu moczu jest fizjologią, ponieważ w cewce moczowej moze zmieścić się nawet kilkadziesiąt kropel, co nie znaczy, ze nie ma sposobów by uniknąć kroplowania w bieliznę. Po oddaniu moczu należy w takim przypadku wymasować pozostałe krople z cewki moczowej.