Wyciekanie moczu po zakończeniu mikcji

Witam! Za tydzień kończę 20 lat. Mój problem polega na tym, że po oddaniu moczu, gdy opróżnię pęcherz, zawsze leci mi jeszcze około 20 dużych kropel moczu. Jest to bardzo niekomfortowe, ciężko jest wtedy utrzymać prawidłową higienę prącia. Martwię się tym, ponieważ jestem młody i boję się że może być to problem z prostatą. Nie odczuwam żadnych bóli w okolicach lędźwi, częstotliwość oddawania moczu jest normalna, nie mam także uczucia nie do końca opróżnionego pęcherza. Po prostu po oddaniu moczu kiedy czuję że to koniec, leci dużo kropel. Jak sobie z tym poradzić? Moją wrodzoną wadą jest jedna nerka zrośnięta biegunowo z drugą. USG wykonywane około 5 lat temu nie wykazało jakichkolwiek problemów odnoście układu moczowo-płciowego.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Przyczyn wyciekania moczu po zakończeniu mikcji może być wiele. Wśród przyczyn znajdują się min. pomikcyjne zaleganie moczu (niewielkie ilości do mogą być odczuwane), uchyłek cewki moczowej lub czynnościowe zaburzenia zwieracza cewki, a oprócz tego zakażenia układu moczowego. USG jamy brzusznej niestety nie obrazuje w całości dróg moczowych i na podstawie tylko tego badania nie można wykluczyć wad w niższych piętrach układu moczowego. Proponuję zgłosić się do urologa w celu zbadania Pana oraz zlecenia ewentualnych badań dodatkowych np. badania ogólnego moczu, cystouretrografii mikcyjnej czy badania urodynamicznego. Tylko całościowe spojrzenie na problemu może pozwolić ustalić przyczynę problemu. W przypadku obecności jednej wady wrodzonej zawsze należy wykazać czujność pod kątem obecności ewentualnych dodatkowych wad. Dlatego zachęcam do wizyty u urologa. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty