Co mam robić z powiększonym migdałem?

Witam. Martwię się, bo wczoraj zauważyłam, że mój migdałek po prawej stronie jest powiększony. Czuję lekki dyskomfort przy przełykaniu śliny, ale nie jest to silny ból. Dodam, że na początku maja przebyłam przeziębienie, a zaraz potem rozpoczął się okres mojej alergii na pylenie traw ( biorę aktualnie cetip na alergię). Stresuje mnie ten migdałek, chciałabym zapytać czy jest to coś poważnego i w jakim momencie udać się do lekarza.
KOBIETA, 26 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

dyskomfort podczas przełykania śliny faktycznie może być związany z powiększonym migdałkiem, jednakże, jeśli nie jest to silny ból i nie występują inne objawy takie jak gorączka, czy trudności w oddychaniu, to problem jest raczej łagodny.

Najprawdopodobniej dolegliwość pojawiła się ze względu na obecność alergii i podrażnienie błon śluzowych gardła. W takim przypadku, jeśli leki, które Pani bierze, nie wystarczają, zalecamy udanie się do alergologa (ewentualnie internisty), który po badaniu, będzie w stanie dostosować odpowiednie leczenie.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/alergia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.