Co mam robić z tym częstym oddawaniem moczu?

Od jakichś 3 lat bardzo często muszę korzystać z toalety, na początku to bagatelizowałam. Ale niedawno stało się to bardzo uciążliwe. W przeszłości często miałam zapalenia pęcherza, ale wtedy wystarczyło wziąć furagine i przechodziło. W tym momencie nic mi nie pomaga. Byłam u lekarza, zrobiłam badania moczu które nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Lekarz przepisał mi flucofast i nolicin. Niestety nic nie pomogło. Poszłam do ginekologa, ginekologicznie jest wszystko okey. Przepisał mi jakąś saszetkę, już nie pamiętam nazwy. Też brak rezultatów. Byłam u niego z powodu bólu brzucha, stwierdził, że to bóle od pęcherza. Teraz niestety bardzo często budzę się w nocy do toalety. W ciągu dnia potrafię chodzić co 10-30 min. Moje oddawanie moczu nie jest zależne od płynów które spożywam. Jadąc w długie trasy nie pije praktycznie wgl bo musieli byśmy się co chwila zatrzymywać, a mimo to i tak co chwila czuję ucisk na pęcherz. W nocy najgorzej jest gdy leżę na boku, to samo jest z siedzeniem. Kiedy chodzę czy leżę na plecach, jest lepiej. Nie mogę biegać bo przebiegnę kawałek i muszę do toalety. Na skakance skakać też nie mogę bo potrafię podsikiwać. A zaznaczę, że mam 24 lata i nigdy nie rodziłam. Już jestem tym naprawdę zmęczona..

Dzień dobry,

Opisywane przez Panią objawy nie są jednoznaczne- mogą wynikać ze zmian w jamie brzusznej powodujących ucisk na pęcherz (guz, zmiany nienowotworowe, zrosty np. w przebiegu endometriozy czy struktury znajdujące się w samym pęcherzu moczowym wywołujące względne zmniejszenie objętości. Innym prawdopodobnym rozpoznaniem jest moczówka prosta. Proszę wykonać USG jamy brzusznej i udać się na konsultację endokrynologiczną.