Co mogą oznaczać zaburzenia miesiączkowania u 28-letniej kobiety?

Mam bardzo nieregularne miesiączki (od 24-65 dni) ostatnie dwa razy były co 63 dni a teraz 24. Szczerze mówiąc przestałam nawet zapisywać kiedy je mam, bo nie widzę szans na przewidzenie kiedy przypadnie następny. dwa ostatnie były niebolesne a teraz jest bardzo bolesny i obfity. Czy możliwe jest, że po tym bardziej bolesnym będzie okres z jajeczkowaniem a w tym drugim nie, lub odwrotnie?

Lek. Michał Lenard

Przyczyn zaburzeń miesiączkowania może być bardzo wiele i wymaga ono dokładnej diagnostyki, koniczna będzie wizyta u ginekologa, który Panią zbada, zleci odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Jeżeli chodzi o jajeczkowanie, to nie ma reguły, czy występuje po bolesnej miesiączce. Pozdrawiam!