Co mogą oznaczać zawroty głowy u 70-latki?

Dzień dobry. Od paru dni podczas schylania , lub gdy leżąc w łóżku obracam się np. z lewego boku na prawy, sufit nade mną obraca się w koło i wydaje mi się jakbym cała się kręciła.Trwa to może 4-5 sekund. Mam 70 lat. Poza drobnymi dolegliwościami, nic poważnego mi nie dolega. Opisane objawy jednak mnie niepokoją. Proszę o opinię. Pozdrawiam Danuta

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą być związane np. z leczeniem nadciśnienia tętniczego i pojawiać się gdy ciśnienie jest zbyt niskie. Mogą mieć również podłoże neurologiczne. W takiej sytuacji warto udać się do lekarza rodzinnego w celu ustalenia przyczyny Pani dolegliwości.