Zawroty głowy po położeniu się lub zmianie pozycji

Od 2-3 dni mam lekkie zawroty głowy. Pojawiają sie one gdy sie położę lub zmienię pozycje z lewej na prawą i odwrotnie. Zazwyczaj trwają 2-3 sekundy potem przechodzą. Oprócz tego cały czas mam uczucie jakby z moja głową było cos nie tak, im wiecej o tym mysle ty bardziej sie nakręcam. Nadmieniam ze głowa mnie nie boli, nie mam omdleń bądź nudności i wcześniej takie cos mi sie nie zdarzało. Czy moze to być spowodowane nerwicą czy jakąś choroba która daje o sobie znak?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą powstawać na tle zaburzeń neurologicznych. Nie można wykluczyć psychogennego podłoża dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn, w tym może być to wynik problemów z ciśnieniem tętniczym, schorzeń neurologicznych, wielu innych schorzeń somatycznych jak i psychogennych. W celu ustalenia przyczyny objawów konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem lekarza POZ.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wspomniany objaw to wynik tzw hipotonii ortostatycznej. Niemniej jednak jeżeli objawy będą się nadal utrzymywały warto zgłosić się do neurologa.