Czy okresowe zawroty głowy to coś poważnego?

Witam, co pewien czas (a dokładnie co kilka tygodni lub co miesiąc) na około 3-7 dni męczą mnie zawroty głowy. Nawet przy lekkim ruchu głową je czuje. Gdy one są czuje się dziwnie, mam mdłości czasami dochodzi do tego światłowstręt. Przy ich wystąpieniu doskwiera mi lekki ból głowy. Mam tak już od prawie roku. Nie wiem co może być ich przyczyną. Nie mam omdleń, zaburzeń różnego rodzaju. Czasami myślę, że to tylko nadmierne zgromadzenie się śródchłonki w kanałach półkolistych powoduje te zawroty głowy, ale wole się spytać doświadczonego w tych sprawach człowieka. Mam nadzieję, że Państwo chociaż trochę mi pomoże. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane objawy mogą wynikać z zaburzeń błędnikowych-wskazana jest zatem konsultacja laryngologiczna. Inną częstą przyczyną podobnych dolegliwości mogą być zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego-wskazana jest zatem również konsultacja neurologiczna.
Pozdrawiam