Zawroty głowy - czy ich przyczyną może być skrzywienie kręgosłupa?

Mam na imię Ania, mam 27 lat. Od paru lat mam zawroty głowy, a od dziecka skrzywienie kręgosłupa. Czy te zawroty mogą być od kręgosłupa? Nie mam omdleń, tylko zachwianie równowagi i takie dudnienie w uszach. Czy zawroty mogą świadczyć o jakimś nowotworze? Ciągle jestem zmęczona i myślę, że będę umierać, że coś mi jest, że może to rak (mam nerwicę lękową). Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Objawy, które Pani opisuje jak najbardziej mogą wynikać ze skrzywienia kręgosłupa szyjnego. W takim przypadku korzystna jest rehabilitacja tego odcinka kręgosłupa, która pozwala na złagodzenie dolegliwości. Ponadto ważne jest pilnowanie, aby przyjmować 2 litry płynów na dobę oraz unikać gwałtownych ruchów głową.

W celu dokładnej diagnostyki przyczyn zawrotów głowy warto udać się do lekarza rodzinnego (pomiar ciśnienia tętniczego, podstawowe badania laboratoryjne z krwi) – w celu wykluczenia takich przyczyn zawrotów głowy jak nadciśnienie czy niedociśnienie tętnicze oraz anemia, a także można zasięgnąć porady neurologa oraz laryngologa (problemy laryngologiczne czy neurologiczne także mogą być przyczynami zawrotów).