Dlaczego mam zawroty głowy w pozycji leżącej?

Witam, Od ok. Tygodnia cierpię na dziwną przypadłość, mianowicie gdy położę się na płasko mam przez kilka sekund zawroty głowy, to samo występuje przy odchyleniu głowy do tyłu choć w tym przypadku nie zawsze, to samo się zdarza gdy wstanę rano z łóżka, nie towarzyszą temu żadne wymioty, drętwienia. Ogólnie 2 ciągu dnia do póki się nie położę to wszystko jest ok. Mam 27 lat.

Pani opis wskazuje na zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, czyli zaburzenia kosteczek słuchowych w uchu. Poprawę przynoszą preparaty typu np. Polvertic. Wskazana jest również konsultacja laryngologiczna.