Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogę zastosować na te problemy z włosami?

Dzień dobry, w maju tego roku postanowiłem rozstać się z nadwagą, częściowo zmieniłem dietę (ciemne pieczywo ,mniej tłuszczy, mniej alkoholu, szczególnie piwa), zainwestowałem w rolki, na których przejechalem do końca września ok 450 km. Pozbyłem się 10-ciu kg, obecnie mam 87, 3 razy w tygodniu wsiadam na orbitreka ( łącznie 90 min intensywnego treningu w tygodniu). Czuję się o wiele lepiej, lecz zacząłem mieć problemy z włosami. Są bardzo cienkie, przerzedziły się i bardzo przetłuszczają się, co mimo moich 64 lat, nie miało dotąd miejsca. Z racji wieku nie jest to może wielki problem, lecz widzę wyraźny związek ze zmianą stylu życia. Co mogę zrobić, i czy warto coś robić? Za radę z góry dziękuję, pozdrawiam, Andrzej
MĘŻCZYZNA, 63 LAT 6 dni temu

Niepokojące zmiany skórne

Zauważyłeś na swojej skórze zmiany, które cię niepokoją? Zastanawiasz się, co z tym zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy