Co może być przyczyną braku okresu u 21-letniej kobiety?

To dla mnie bardzo wazne . Mam 21 lat jestem juz po 2 cesarkach jedną 3 lata temu druga rok temu. Pod koniec maja powinnam doatac miesiaczke niestety jie dostalam.. wczorwh 4czerwca zrobilam test ciazowy ktory wykluczyl ciąze boje sie czemy nie mam miesiaczki zwlaszcza ze byla zawsze regularna czy to moze byc wynik nerwow i palenia papierosow ? Ostatbio rowniez kluje mnie w klatce piersiowej szybko sie mecze nawet jak sie schyle zaraz mi slabo duszno mam bole jak na miesiaczke ale po miesiacze ani sladu. Czy w wieku 21 lat mozna juz powaznie zwchorowac w sprawach kobiecych ?? Proszę o pomoc to nie daje mi spac

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Istnieje wiele przyczyn braku miesiączki w oczekiwanym terminie ( np. zaburzenia hormonalne, zespół policystycznych jajników, hiperprolaktynemia, niedobór masy ciała), dlatego w takim wypadku warto skorzystać z porady ginekologa.