Co może być przyczyną niskiego poziomu trójglicerydów?

Wyniki badań mam w normie ale trójglicerydów są znacznie poniżej normy normy 28,00, pytałam o to dwóch lekarzy ale nie potrafili powiedzieć co to znaczy, jaka może być przyczyna, czytałam dużo o takim wyniku i gdzieś znalazłam informacje że występuje on u ludzi chorych psychicznie, a jeśli tak jest to jaka chorobę oznacza?

Niskie poziomy TG występują przy stosowanie diety z ograniczeniem tłuszczów. W diagnostyce różnicowej uwzględniamy także nadczynność tarczycy, zespół złego wchłaniania, niedożywienie. Każda z tych chorób natomiast stanowi zespół objawów i jedynie jednym z nich jest niski poziom TG.