Co może być przyczyną świądu okolic intymnych?

Od ponad miesiąca mam świąd okolic intymnych i odbytu (tu wyszły hemoroidy) oraz szczypanie. Nie mam wydzieliny i zapachu. Świąd nasila się pod wpływem ciepła (pod kocem, pod kołdrą w nocy). Nie ma również żadnych wyprysków ani wysypki. Jestem dwukrotnie przebadana przez ginekologa i tam jest wszystko w porządku. Wyniki badań krwi, moczu oraz próby wątrobowe są prawidłowe. Lekarz ginekolog przeleczyl mnie lekiem pimafucin (co nie przyniosło efektów), teraz dostałam preparat na świerz lecz nie mam żadnych zmian skórnych. Lekarze rozkładają ręce. Proszę o pomoc co może być jeszcze przyczyną jakie wykonać badania, gdzie się udać. Dziękuję Joanna
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty