Co może być spowodowane różnicą w badaniu TSH?

Witam co może być spowodowane różnicą w badaniu TSH w lutym było 4,6 a dziś tj. 15 kwietnia wynosi 1,73 mimo tego ze żadnych tabletek na tarczyce nie biorę. Czy badanie to zależy od pory dnia ? I czy trzeba być na czczo ? Biorę też rano vanatex 80 i hydroksyzynę czy te leki mogą mieć wpływ na wynik TSH ?

Piotr Pilarski

Najwyraźniej podwyższony wynik był incydentalny być może związany z okolicznościami które były przed badaniem. Teraz poziom hormonów się unormował i należy tylko się z tego cieszyć. Nie musi być na czczo. Te leki nie wpływają na TSH.

Pozdrawiam.