Co może oznaczać brak apetytu, wymioty i silne bóle migrenowe w 12. tyg. ciąży?

Witam,moja zona jest w 12 tygodniu ciazy i od kilku dni nie ma apetytu,po wypiciu wody lub zjedzeniu czegokolwiek ma wymioty i potrafi spedzic w laziece kilkanascie minut,zauwazylem ze nie ma czym a wciaz ja podrywa,do tego dochodza silne bole migrenowe,nie chce sie zglosic do lekarza bo mowi ze to normalne lecz ja mam watpliwosci i sie martwie,bardzo prosze o szybka odpowiedz co zrobic w danej sytulacji

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, ponieważ odwodnienie spowodowane wymiotami może być niebezpiecznym stanem, szczególnie dla ciężarnej.