Co może oznaczać ciągłe przelewanie w brzuchu?

Witam. Od połowy grudnia 2017 roku zacząłem mieć problemy z brzuchem: ciągłe przelewanie się, nieregularne biegunki oraz bardzo szybko robię się głodny (2 góra 3 godziny i jestem głodny - przedtem dopiero po 5-6 godzinach odczuwałem głód) Poszedłem z tym problemem do lekarza internisty który przepisał mi leki: Azycyna oraz Dicoflor 60 po których rozwiązał się tylko problem z biegunką reszta pozostała bez zmian. Poszedłem więc drugi raz i dostałem leki: Ircolon oraz IPP 20 Sandoz które w znacznym stopniu rozwiązały problem z przelewaniem lecz nie poprawiły problemu z głodem. Miałem robione badania krwi które wyszły dobrze. Nie mam jakiś stresujących sytuacji... jadam różnie posiłki - nie cały czas to samo. Zauważyłem też że czasami ma taki ból brzucha że ciężko się mi wyprostować oraz gdy się położę na lewy bok to natychmiast zaczyna się przelewanie w brzuchu - na prawym boku jest dobrze. Co może być przyczyną i jak ten problem rozwiązać ponieważ jeśli jestem w domu to nie jest to znacznym problemem lecz gdy jestem np. w szkole to jest to sporym uciążeniem ponieważ po 2-3 godzinach zaczyna "grać" w brzuchu i dwie kanapki nie wystarczają na kolejne 2 godziny :(

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czy miał Pan wykonane badanie gastroskopowe lub kolonoskopie? Czy wykluczono zakażenie Helicobacter pylori? Pana objawy nie są charakterystyczne, dlatego dokładnie trzeba poszukać przyczyny. W różnicowaniu Pana dolegliwości można wziąć pod uwagę nieswoiste choroby zpalne jelit (mimo, że badania z krwi wyszły dobrze, może choroba z czasem się ujawnić), zakażenie H. pylori, utajoną postać choroby trzewnej, a po wykluczeniu przyczyn organicznych można podejrzewać zespół jelita wrażliwego. Dlatego warto mimo wszystko poszukać dobrego gastrologa, który Panu pomoże.