Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać ciągłe przelewanie w brzuchu?

Witam. Od połowy grudnia 2017 roku zacząłem mieć problemy z brzuchem: ciągłe przelewanie się, nieregularne biegunki oraz bardzo szybko robię się głodny (2 góra 3 godziny i jestem głodny - przedtem dopiero po 5-6 godzinach odczuwałem głód) Poszedłem z tym problemem do lekarza internisty który przepisał mi leki: Azycyna oraz Dicoflor 60 po których rozwiązał się tylko problem z biegunką reszta pozostała bez zmian. Poszedłem więc drugi raz i dostałem leki: Ircolon oraz IPP 20 Sandoz które w znacznym stopniu rozwiązały problem z przelewaniem lecz nie poprawiły problemu z głodem. Miałem robione badania krwi które wyszły dobrze. Nie mam jakiś stresujących sytuacji... jadam różnie posiłki - nie cały czas to samo. Zauważyłem też że czasami ma taki ból brzucha że ciężko się mi wyprostować oraz gdy się położę na lewy bok to natychmiast zaczyna się przelewanie w brzuchu - na prawym boku jest dobrze. Co może być przyczyną i jak ten problem rozwiązać ponieważ jeśli jestem w domu to nie jest to znacznym problemem lecz gdy jestem np. w szkole to jest to sporym uciążeniem ponieważ po 2-3 godzinach zaczyna "grać" w brzuchu i dwie kanapki nie wystarczają na kolejne 2 godziny :(
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Czy miał Pan wykonane badanie gastroskopowe lub kolonoskopie? Czy wykluczono zakażenie Helicobacter pylori? Pana objawy nie są charakterystyczne, dlatego dokładnie trzeba poszukać przyczyny. W różnicowaniu Pana dolegliwości można wziąć pod uwagę nieswoiste choroby zpalne jelit (mimo, że badania z krwi wyszły dobrze, może choroba z czasem się ujawnić), zakażenie H. pylori, utajoną postać choroby trzewnej, a po wykluczeniu przyczyn organicznych można podejrzewać zespół jelita wrażliwego. Dlatego warto mimo wszystko poszukać dobrego gastrologa, który Panu pomoże.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy