Co może oznaczać częste wypróżnianie się?

Witam,od dłuższego czasu nieustannie mam parcie na stolec,wcześniej nie miałem takich objawów, wypróżniałem się rano i miałem cały dzień spokoju, teraz w przeciągu godziny w toalecie ląduje 3 razy,po obiedzie maksymalnie 15 min mogę wytrzymać i znowu muszę pójść się wypróżnić raz lub dwa.Często zdarzają mi się myśli że bardzo muszę do toalety,kiedy w niej się znajduję odechciewa mi się.... wydaję mi się że ma to podłoże psychologiczne,przeprowadziłem się do innego miasta i nagle zaczęły się ciągle pojawiać myśli że chce mi się do toalety... mimo że nie stresuję się , prowadzę spokojne życie.Co mógłbym zrobić aby się takich myśli pozbyć lub może usprawnić pracę jelit ? P.S Zazwyczaj stolce są bardzo luźne , w formie biegunki.

Lek. Michał Lenard

Możliwe, że objawy mają podłoże psychogenne, ale powinno się wykluczyć również przyczyny organiczne. Sugeruję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który zleci Panu odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!