Co może oznaczać guzek na wadze sromowej?

Witam. Po ostatnim stosunku z chłopakiem zauważyłam w prawej wardze sromowej większej guzek. Nie jest on okrągły a raczej podłużny, ułożony pionowo w wardze sromowej. Zmiana nie jest zaczerwieniona, nie piecze. Po dotknięciu okolica odrobinę swędzi ale wydaje mi się, że przez golenie. Guzek znajguje się na wysokości łechtaczki. Wydaje mi się, że podczas stosunku chłopak dokładnie w tym miejscu mocniej nacisnął lub nawet zahaczył paznokciem. Czy taki guzek w wardze sromowej mógł powstać mechanicznie? Czy jednak zalecana jest wizyta u ginekologa? Dodam, że zmiana utrzymuje się 3 dni.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u ginekologa, jeśli guzek utrzyma się ponad tydzień, lub zacznie dawać objawy (np. ból, krwawienie). Pozdrawiam!