Co może oznaczać nasilone krwawienie, ból jajników i podbrzusza po założeniu wkładki hormonalnej?

Witam, od 1 sietpnia br. mam założoną wkładkę z hormonem o ile dotychczas było wszystko ok, pomimo dłużej miesiączki i plamień to po ostatnim stosunku, który odbył się w 5 dniu miesiączki, krwawienie nasiliło się, stało się silniejsze, dłuższe o kolejne 5 dni czyli w sumie 10, doszedł ból jajników, delikatny ból podbrzusza i stan podgorączkowy 37,2 st. Dodam, że mimo usilnych prób dostania się do lekarza na już, okazał się daremny bo pilny przypadek to nie zawsze pilny wg niektórych lekarzy. Brzuch zrobił się nabrzmiały, jakby opuchnięty i szczerze trochę się obawiam co jest nie tak.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza SOR/IP po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.