Co może oznaczać obecność śluzu w kale?

Witam.Mam 20lat jestem dość nerwową osoba, często miewam luźne stolce z śluzem w kale , czasem uczucie ze mi się chce jak się denerwuje ,lekarz stwierdził ze to IBS i dostałam leki dusoatalin i sanprobi jednak nie widzę efektów stosuje je 3 miesiące , niepokoi mnie fakt śluzu w kale nie miałam robionych badan . co to może być ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wykonać badanie ogólne kału i udać się do gastroenterologa.