Co może oznaczać obecność tego guza na żebrze?

Witam mam na żebrze guza który jest dosc duży i przeszkadza. RTG zrobione i opis to zgrubienie opłucnej w zachyłku żebrowo przeponowym. Na początku myślałam że to tłuszczak ale teraz zaczynam się martwić tym opisem
KOBIETA, 36 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zgrubienie opłucnej, jakie zostało opisane w wyniku badania RTG, oznacza nieprawidłowe pogrubienie jej błony. Opłucna to cienka warstwa tkanki pokrywająca wewnętrzną powierzchnię klatki piersiowej oraz powierzchnię płuc. Składa się z dwóch warstw, które pokrywają klatkę piersiową oraz powierzchnię płuc.

Opisywane zgrubienie może świadczyć o kilku dolegliwościach, takich jak: stany zapalne, guzki, czy uszkodzenie opłucnej. Niestety na podstawie samego opisu ciężko postawić jednoznaczną diagnozę, dlatego warto skonsultować wyniki badań z lekarzem, który dobrze zna Pani stan kliniczny. Przed wizytą proszę monitorować swoje zdrowie, aby zauważyć ewentualne, dodatkowe objawy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zgrubienie-oplucnej-obu-szczytow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.