Co może oznaczać opuchlizna kostek u 24-latki?

Mam 24 lata i obie kostki miałam skręcona po 5/6 razy. Zauważyłam, że moje kostki często są opuchnięte - nic mnie nie boli, nie mam siniaków itp. Czy może to być spowodowane powikłaniami po kontuzjach? Jeśli tak, to jak sobie radzić z opuchlizną?

Lek. Wojciech Zygmunt

Być może nie chodzi o opuchnięcie samych stawów, lecz o występowanie obrzęków, które często lokalizują się w tym miejscu. W tym celu należy wykluczyć wszystkie rodzaje i przyczyny obrzęków - udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny zmian (np. obrzęki ciastowate często występują w chorobach nerek). Istnieje też możliwość, że to początki występowania niewydolności żył kończyn dolnych. W celu różnicowania innych przyczyn warto oznaczyć kreatyninę, mocznik, morfologię krwi obwodowej, TSH. Pozdrawiam i życzę zdrowia.